Скорая молитвенная помощь ,когда душа в отчаянии

Молитву о прощении грехов Иоанна Златоуста знаю наизусть как «Отче наш». Но бывают ситуации в жизни, когда нужна помощь Господа. И обратиться к нему и попросить поддержки и заступничества лучше в молитве.
Молитва о прощении грехов

Скорая молитвенная помощь ,когда душа в отчаянии

Предлагаю ознакомиться со списком важных молитв на разные случаи жизни.
Когда в печали. Ин. 14
Когда люди подводят тебя. Пс. 26
Когда ты согрешил. Пс. 50
Когда находишься в нужде. Мф. 6:19–34
Когда находишься в опасности. Пс. 90
Когда кажется, что Бог покинул тебя. Пс. 139
Когда вера нуждается в укреплении. Евр. 11
Когда ты один и испуган. Пс. 22
Когда злишься и сомневаешься. 1Кор. 13
Когда тебе кажется, что ты потерпел полный крах. Рим. 8:31–39
Когда хочешь мира и покоя. Мф. 11:25–30
Когда кажется, что мир сильнее Бога. Пс. 89
Когда выходишь из дома и путешествуешь. Пс. 120
Когда не хватает мужества. Нав. 1
Когда думаешь о ненависти или мести. Мк. 10
Как ладить с ближними. Рим. 12
Как стать счастливым. Кол. 3:12–17
Идея христианства. 2Кор. 5:15–21
Если находишься в депрессии. Пс. 26
Если ты хочешь быть плодотворным. Ин. 15
Если твой кошелек пуст. Пс. 36
Если теряешь доверие к людям. 1Кор. 13:13
Если люди кажутся недобрыми. Ин. 15

Псалом 50

Когда ты согрешил, когда душа страдает от нераскаянных грехов — читай Псалом 50-й.
«Помилуй мя, Боже, по велицей милости Твоей, и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое. Наипаче омый мя от беззакония моего, и от греха моего очисти мя. Яко беззакония моя аз знаю и грех мой предо мною есть выну. Тебе Единому согреших, и лукавая пред Тобою сотворих, яко да оправдишися во словесех Твоих и победиши, внегда судити Ти. Се бо, в беззакониих зачат есмь, и во гресех роди мя мати моя.

Се бо, истину возлюбил еси, безвестная и тайная премудрости Твоея явил ми еси. Окропиши мя иссопом, и очищуся, омыеши мя, и паче снега убелюся. Слуху моему даси радость и веселие, возрадуются кости смиренныя. Отврати лице Твое от грех моих, и вся беззакония моя очисти. Сердце чисто созижди во мне, Боже, и дух прав обнови во утробе моей.
Не отвержи мене от лица Твоего, и Духа Твоего Святаго не отыми от мене. Воздаждь ми радость спасения Твоего, и Духом Владычним утверди мя. Научу беззаконныя путем Твоим, и нечестивии к Тебе обратятся. Избави мя от кровей, Боже, Боже спасения моего, возрадуется язык мой правде Твоей. Господи, устне мои отверзеши, и уста моя возвестят хвалу Твою. Яко аще бы восхотел еси жертвы, дал бых убо, всесожжения не благоволиши.

Жертва Богу дух сокрушен, сердце сокрушенно и смиренно Бог не уничижит. Ублажи, Господи, благоволением Твоим Сиона, и да созиждутся стены Иерусалимския. Тогда благоволиши жертву правды, возношение и всесожегаемая, тогда возложат на алтарь Твой тельцы».
Псалом 26

Когда люди подводят тебя, читай 26-й псалом. Это благодарственный Псалом, который прославляет Бога-творца. Эта молитва отражает истинную любовь к Богу и доверие к нему.

Господь просвещение мое и Спаситель мой, кого убоюся? Господь Защититель живота моего, от кого устрашуся? Внегда приближатися на мя злобующым, еже снести плоти моя, оскорбляюшии мя, и врази мои, тии изнемогоша и падоша. Аще ополчится на мя полк, не убоится сердце мое, аще востанет на мя брань, на Него аз уповаю.
Едино просих от Господа, то взыщу: еже жити ми в дому Господни вся дни живота моего, зрети ми красоту Господню и посещати храм святый Его. Яко скры мя в селении Своем в день зол моих, покры мя в тайне селения Своего, на камень вознесе мя. И ныне се вознесе главу мою, на враги моя: обыдох и пожрох в селении Его жертву хваления и воскликновения, пою и воспою Господеви.

Услыши, Господи, глас мой, имже воззвах: помилуй мя и услыши мя. Тебе рече сердце мое, Господа взыщу. Взыска Тебе лице мое, лица Твоего, Господи, взыщу. Не отврати лица Твоего от мене и не уклонися гневом от раба Твоего: помощник мой буди, не отрини мене, и не остави мене, Боже Спасителю мой. Яко отец мой и мати моя остависта мя, Господь же восприят мя.
Законоположи ми, Господи, в пути Твоем и настави мя на стезю правую враг моих ради. Не предаждь мене в душы стужающих ми, яко восташа на мя свидетеле неправеднии и солга неправда себе. Верую видети благая Господня на земли живых. Потерпи Господа, мужайся и да крепится сердце твое, и потерпи Господа. Слава Отцу и Сыну и Святому Духу. Аминь.
сильная молитва

Псалом 90

Когда находишься в опасности и тебе нужна особая защита от Бога, читай Псалом 90-й.
«Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна. Плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися.

Оружием обыдет тя истина Его, не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тьме преходящия, от сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тьма одесную тебе, к тебе же не приближится. Обаче очима твоима смотриши, и воз­даяние грешников узриши.

Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему. Яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою.

На аспида и ва­силиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и; покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его; с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его; долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое».